ارسال رایگان با خرید 500 هزارتومان (تا 10 کیلوگرم) به اصفهان و خرید 800 هزارتومان (تا 2 کیلوگرم) به سراسر ایران


اگر میخواهید در تابستان از آسیب های پوستی در اثر تابش مستقیم آفتاب، کمبود آب بدن و دمای هوا پیشگیری کنید، 9 راهکار زیر را امتحان نمایید:

ضد آفتاب پوست در فصل تابستان

۱. پاکسازی پوست
برخی افراد تصور می‌کنند پاکسازی پوست تنها از طریق لایه برداری شیمیایی در کلینیک یا با استفاده از محصولات شیمیایی در منزل امکانپذیر است. این در حالی است که این روش ها باعث نازکتر و حساستر شدن پوست در مواجهه با آفتاب تابستان می‌شود باعث سوختگی یا لکه های ناخواسته می شود. به همین علت، توصیه میشود برای پاکسازی پوست صورت به منظور ورود به فصل تابستان، از محصولات حاوی اسیدهای میوه بهره ببرید.

۲. کاهش چربی پوست
پیشنهاد دیگری که برای پیشگیری از آسیب رسیدن به پوست در تابستان، کاهش میزان چربی پوست است. معمولا میزان ترشح چربی در سطح پوست، مخصوصا پوست صورت، در فصل تابستان و با افزایش تعریق بیشتر می‌شود. از اینرو، افراد زیادی در این فصل از جوشهای صورت یا لکه های پوستی شکایت می‌کنند. توصیه ما به این افراد شستن بیشتر پوست صورت در طول روز حداکثر ۲-۳ بار با آب ولرم و پنهای آنتی باکتریال است.

همین حالا میتوانید خیلی راحت محصولات مرتبط با بهداشت صورت و بدن را سفارش دهید:

۳. قبل از زدن کرم ضدآفتاب پوستتان را پاک کنید

یکی از خطاهای رایج آرایشی بهداشتی با شروع فصل گرما که منجر به ایجاد جوش، آکنه و جوشهای سرسیاه روی پوست صورت می‌شود، تمیز نکردن پوست قبل از استفاده از کرم ضدآفتاب است. معمولا بیشتر افراد هنگام تجدید کرم ضدآفتاب خود در طول روز آن را روی پوست آلوده خود می‌زنند. این درحالی است که پوست صورت باید قبل از استفاده از کرم ضدآفتاب با یک دستمال مرطوب کاملا از آلودگی و کرمی که از چند ساعت پیش روی پوست باقیمانده، پاک شود و سپس کرم جدید مورد استفاده قرار بگیرد. در این صورت، منفذهای پوستی با چربی و آلودگی بسته نمی‌شوند و احتمال ایجاد جوش و آکنه پایین می‌آید.


۴. کرم ضدآفتاب تابستانی انتخاب کنید
شاید خیلی از افراد گمان کنند کرم ضدآفتاب، تابستانی و زمستانی ندارد، اما متخصصان پوست معتقدند نوع کرم ضدآفتاب شما باید همراه با تغییر فصل تغییر کند. به عبارت ساده‌تر، در فصل تابستان پوست بیشتر عرق می‌کند و کمتر حالت خشکی زمستان را به خود می‌گیرد. از اینرو، بهتر است کرم ضدآفتاب تابستانی بدون روغن و مقاوم در برابر آب باشد (عبارت water-resistance روی آن درج شده باشد) تا تعریق پوست باعث کاهش اثربخشی ترکیبات موجود در کرم نشود.


۵. از مرطوب کننده‌ها به جای نرم کننده‌ها استفاده کنید
یکی دیگر از مهمترین توصیه‌های متخصصان پوست برای آماده‌سازی پوست در فصل تابستان، استفاده از کرم‌های مرطوب کننده به جای انواع نرم کننده است. کرمهای نرم‌کننده معمولا برپایه یک نوع چربی مانند روغن بادام، روغن نارگیل و… هستند، اما کرم‌های مرطوب کننده بر پایه آب شکل می‌گیرند. از اینرو، استفاده از مرطوب کننده‌ها در فصل تابستان که بدن با تعریق و کم آبی سطح پوست مواجه است، برای ایجاد لطافت و شادابی مناسب‌تر از محصولات نرم کننده است. کرمهای نرم کننده روغنی باعث ایجاد حس سنگینی و خفگی در پوست دست و صورت در فصل تابستان خواهند شد.

 

6.از تونر مناسب پوست خود استفاده کنید
تونرها توانایی کنترل کردن چربی پوست را دارند ؛ به همین سبب برای کاهش ظاهر منافذ پوستی به خصوص در قسمت T صورت که حداکثر میزان تولید چربی را در صورت دارد باید در تابستان از تونر متناسب با نوع پوست خود استفاده کنید.


7. محصولات آرایشی سبکتر انتخاب کنید
در فصل تابستان تعریق، گرما و چرب شدن بیشتر سطح پوست، باعث حساس‌تر شدن پوست در برابر محصولات آرایشی می‌شوند. از این جهت، متخصصان پوست توصیه می‌کنند علاوه بر سبک کردن آرایش سطح پوست در فصل تابستان، از محصولات چندمنظوره کمک بگیرید تا نیاز به استفاده از لوازم آرایش در شما کمتر شود. به همین علت میتوانید در تابستان به جای استفاده از انواع کرم پودرها یا ترکیبات پوشاننده مشکلات پوستی، از کرم ضدآفتاب حاوی رنگدانه کمک بگیرید.


8. از ماسک طبیعی میوه‌ها غافل نشوید
افزایش حرارت پوست در فصل تابستان باعث تشدید مشکلات پوستی در این فصل می‌شود. به همین دلیل ، بهتر است در فصل تابستان حداقل ۳ مرتبه در هفته از ماسک طبیعی میوه‌ها برای ایجاد آرامش در پوست صورتتان کمک بگیرید. به این منظور، توصیه می‌شود روزهای زوج یا روزهای فرد هر هفته حدود ۱ ساعت قبل از خواب، یک نوع میوه مانند خیار، توت فرنگی، لیموترش یا هلو را به‌صورت پوره یا حلقه حلقه دربیاورید و آن را روی پوست صورتتان قرار دهید. ۳۰ دقیقه با این ماسک دراز بکشید و پس از آن صورتتان را با آب ولرم بشویید و با حولهای نرم و نخی خشک کنید. پس از این کار مقداری کرم مرطوب‌کننده (ترجیحا حاوی ترکیبات آنتیباکتریال) روی صورتتان بزنید و بعد بخوابید.

 

9.به اندازه کافی آب بنوشید
یکی از عوامل تحریک حساسیت پوستی در فصل تابستان، خشک شدن پوست و کاهش انعطاف پذیری آن به دلیل تعریق فراوان است. به همین دلیل متخصصان پوست توصیه میکنند حداقل ۸ تا ۱۰ لیوان آب در طول روز مصرف کنید تا پوستی شفافتر و شادابتر در فصل تابستان داشته باشید.


10. مراقب پوست لب‌ها باشید.
پوست لب در تابستان سریع تر خشک و حساس میشود زیرا بیشتر افراد از رسیدگی به پوست لب در این فصل غفلت می‌کنند. پوست لب‌ها باید در تمام روزهای تابستان، مخصوصا در افرادی که ساعت‌های زیادی از روز را بیرون منزل سپری می‌کنند، با کمک کرم ضدآفتاب مخصوص لب یا ضدآفتابهای چندکاره پوشانده شود. بهتر است شب‌ها قبل از خواب، از محصولات مراقبت از لب که حاوی روی، ویتامین E یا ویتامین C هستند نیز کمک بگیرید.

نوشتن دیدگاه